Blogposts
Blog
Geplaatst op dinsdag 22 juli 2025 @ 09:05 door Travelboy , 34 keer bekeken
Ondanks flink duurdere tickets stapten meer reizigers afgelopen zomer aan boord bij Ryanair dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat levert de prijsvechter een winststijging op van bijna 60 procent.
De prijs van een vliegticket bij de prijsvechter is in de periode van maart tot en met september gemiddeld 24 procent gestegen. De vraag naar vliegen werd er niet minder om. De luchtvaartmaatschappij vervoerde 105 miljoen passagiers. Dat is 11 procent meer dan een jaar eerder.
De winst steeg daardoor met 59 procent en kwam uit op 2,2 miljard euro. In dezelfde periode een jaar eerder was de winst 1,3 miljard euro.
Ryanair zal een dividend van 400 miljoen euro uitkeren en is van plan ongeveer een kwart van de jaarlijkse winst aan de aandeelhouder af te dragen. Ook denkt het bedrijf in de toekomst speciale dividenden te kunnen uitkeren en eigen aandelen terug te kopen.
Aan de uitgavenkant stegen de kosten voor brandstof. Over een heel jaar berekend was Ryanair 1,3 miljard euro meer kwijt aan brandstof dan in 2022
Onzeker of nieuwe Boeings op tijd komen
Het bedrijf is onzeker over de levering van de bestelde Boeings. Het luchtvaartbedrijf kampt met leveringsproblemen waardoor nieuwe vliegtuigen op zich laten wachten.
Als de toestellen later binnenkomen bij Ryanair, kan het zijn dat de geplande uitbreiding van routes in Europa ook op zich laat wachten. Eerder moest de luchtvaartmaatschappij ook al vluchten schrappen bij gebrek aan nieuwe vliegtuigen.
Volgens topman Michael O'Leary zijn de vooruitzichten voor het hele boekjaar "sterk afhankelijk" van onvoorziene gebeurtenissen, zoals de situatie in Oekraïne en Gaza. De jaarwinst zal volgens O'Leary tussen de 1,9 en 2,1 miljard euro uitkomen. Daarmee rekent hij op "bescheiden verliezen" tijdens het winterseizoen.
bron: www.nu.nl
Je moet ingelogd zijn om een reactie te mogen plaatsen. Klik hier om in te loggen.
Reacties
Er zijn nog geen reacties geplaatst.